Імплантація зубів

Зубний імплант - це металевий штифт, який замінює корінь зуба

Методи встановлення імплантів

1. Двоетапна імплантація

Імплантується імплантат і ясна зашивається. На другому етапі через 3 місяці хірург розрізає м'які тканини і вставляє формувач ясен. Протезування проводять через 2 тижні.

2. Одноетапна імплантація

Імплантат впроваджується в кісткову тканину безпосередньо з формувачем ясен. Протезування проводять через 2 тижні.

3. Одномоментна імплантація з нефункціональним протезуванням

Імплантується імплантат і ясна зашивається. Після імплантації замість формувача ясен встановлюється нефункціональна коронка.

4. Одномоментна імплантація з функціональним протезуванням.

Імплантується імплантат і ясна зашивається. Після імплантації замість формувача ясен встановлюються функціональні і постійні коронки.

Імплантація зубів, повний опис етапів протезування

На сьогоднішній день методів стоматологічного протезування розроблено дуже багато і кожен рік технології все вдосконалюються. Імплантація зубів залишається найбільш затребуваною методикою у всьому світі для пацієнтів різного віку з відновлення зубів максимально фізіологічним спосіб. У цій статті ми розповімо, які види імплантатів існують, чим відрізняються різні протоколи установки і який варіант найкращий і безпечний.

Двоетапний протокол імплантації

Небольшой разрез под зубной имплант Сверление челюстной кости Установка зубного импланта в десну Внедрение импланта в десну Установленный зубной имплант Подготовка десны под имплант

 

Цей варіант вважається найбільш поширеним і безпечним. Він же називається класичним. Сам процес протезування розбитий на два етапи:

  1. Після вживлення імплантату ясна зашивається. Це дозволяє в період загоєння / остеоінтеграції захистити імплантат від навантажень і інфікування.
  2. Через 3-4 місяці, коли імплант приживеться в кістковій тканині, хірург розрізає м’які тканини і вставляє формувач ясен.

Вже через 2 тижні можна проводити протезування.

Одноетапний протокол протезування

Сверление кости для установки импланта Внедрение зубного импланта Имлантат в десне Установка коронки на имплант

Цей протокол відрізняється від попереднього методу тим, що імплантат впроваджується в кісткову тканину вже безпосередньо з формувачем ясен. Тобто відпадає необхідність повторної операції. І в цьому полягає основний плюс даного виду імплантації.

Мінусом цієї методики є збільшений ризик інфікування імпланта.

Одномоментна імплантація з нефункціональним протезуванням

имплантация нефункциональным протезированиемальн Одномоментная имплантация Вид протеза на имплантах

Це той випадок, коли естетичну проблему відсутності зубів потрібно вирішити швидко. Після вживлення імплантату замість формувача ясен встановлюється нефункціональна коронка. Вона не вступає в зв’язок з зубами-антагоністами (протилежні знизу / зверху) і не бере участі в процесі жування / відкушування.

Основний плюс даного протоколу – можливість відразу ж встановити тимчасові коронки в колір рідним зубам, що дуже важливо при протезуванні фронтальних зубів.

Мінус цієї процедури – ризик інфікування імплантату.

Одномоментна імплантація з функціональним протезуванням

Одномоментная имплантация Имплантация с функциональным протезированием

Це як раз той випадок, коли реклама пропонує зуби за 1 день. Протокол цей дуже схожий на попередній метод, але в цьому випадку коронки відразу ставлять функціональні і постійні.

Однак варто розуміти, що така імплантація має масу протипоказань і головний з них – недостатня товщина щелепної кістки, що зустрічається при протезуванні досить часто.

Повна імплантація зубів

Методи протезування зубів шляхом імплантації штучних моделей залишаються найпопулярнішими. Така технологія дозволяє отримати нові зуби аналогічні своїм власним.

Імплантація ефективна не тільки при відновленні 1 зуба або цілих сегментів, а й при частковій або повній адентії.

Установка имплантов под несколько зубов Установка нескольих имплантов Закрепление протеза на имплатах

Чотири – це мінімальна кількість імплантів для протезування всього зубного ряду. Є клініки, які пропонують повну імплантацію і на двох імплантатах, однак така конструкція з самого початку приречена, і прослужить не довше двох років.

Сьогодні є унікальний протокол Trefoil від компанії Nobel, який розрахований на три імпланта. Але тут мова йде про спеціальні імпланти та балковій системі кріплення, над розробкою якої працювали 15 років.

Балочная система крепления на имплантах

Ще зовсім недавно міні-імплантація розглядалася в якості ефективного рішення при повній адентії. Проте час показав, що такий метод підходить лише як тимчасовий захід, оскільки міні-імплантати не можуть нести велике навантаження.

Тому на сьогоднішній день розглядати в якості дієвої методики повної імплантації можна лише два протоколи:

  • Класичний двоетапний протокол;
  • Одномоментна імплантація з функціональним протезуванням.

Двохетапне протезування можливе лише при достатній товщині щелепної кістки. В іншому випадку, що найчастіше і спостерігається при повній адентії, потрібно так звана кісткова пластика – нарощування кістки щелепи.

Крім того, установка постійного протеза можлива лише після завершення зрощення імплантата з щелепною кісткою. А в разі класичної двоетапної імплантації необхідно вживлення 8-10 імплантів, що вимагає дуже багато часу на реабілітацію та відновлення.

Після імплантації і до повного протезування зубів може пройти до півроку. А при необхідності синус-ліфтингу – до двох років, так що доведеться повертатися до знімного протезування на цей час.

Найбільш бажаними методами повної імплантації залишаються протоколи All-On-4, All-On-6, тобто одномоментна імплантація на 4 чи 6 імплантатах.

Види імплантатів

Виды имплантов

У стоматології під імплантатом мається на увазі саме штучний корінь, а не зуб. По конструкції розрізняють імплантати:

  • Односкладні, коли штифт безпосередньо з’єднаний з абатментом.
  • Двоскладові, коли абатмент приєднується окремо.

Пример имплантата

Імплантати зазвичай роблять з титану. І чим чистіше цей метал, тим вище відсоток приживлення. Деякі виробники випускають імплантати з титану з домішкою алюмінію або ванадію. У таких конструкцій ризик відторгнення вище, але при цьому якість їх на досить високому рівні. До того ж вони більш бюджетні.

Також є імплантати зі сплаву титану і циркону (титано-цирконієвий сплав) – Roxolid, які на 35% міцніше імплантатів з титану. Інноваційний матеріал для зубних імплантатів Roxolid дозволяє імплантатам швидко остеоінтегруватися і істотно спростити лікування.

Roxolid® – це високоміцний сплав цирконію (~ 15%) і титану (~ 85%), спеціально розроблений для застосування в дентальній імплантології. Висока міцність на розрив і прискорена остеоінтеграція роблять Roxolid® оптимальним матеріалом для виготовлення імплантатів меншого розміру.

У нашій країні такі імплантати ще не поширені широко, але в клініці “Одонтосфера”, якраз установка таких імплантатів, є найпопулярнішою послугою. Ми використовуємо знамениту систему імплантатів компанії Straumann (Швейцарія) з довічною гарантією.

Искусственные корни

За формою і зовнішнім виглядом штучні коріння досить різноманітні:

  • Пластинчасті;
  • Голчасті;
  • Дискові;
  • Циліндричні;
  • Конусоподібні;
  • Комбіновані.

У сучасній стоматології найбільш затребуваними є конусоподібні і циліндричні імплантати, які анатомічно більш нагадують форму кореня. Решта видів рідко, але можуть зустрічатися сьогодні, проте вважаються застарілими і мають багато мінусів.

Пластинкові імплантати

Пластиночные импланты

На сьогоднішній день пластинкові імплантати встановлюють дуже рідко. У всьому світі вони вважаються застарілою методикою, яка у всьому поступається кореневих імплантатів.

Крім того, використання цієї методики невиправдано. Так, раніше пластинчасті імпланти могли вирішити проблему протезування при недостатній товщині кісткової тканини. Наприклад, можна було встановити такий імплантат при товщині кістки 3 мм. Однак сучасні методики нарощування щелепних кісток дозволяють широко використовувати кореневу методику протезування, що більш ефективно.

Пластинчасті імпланти мають три головних мінуси:

  • Високий ризик відторгнення;
  • Втрата великої частини кістки при відторгненні;
  • Естетика на порядок нижче кореневих протезів.

Базальна імплантація зубів

Базальный зубной имплант

Якщо про пластинчасту застарілу систему протезування зубів практично в усьому світі забули, то такі ж застарілі базальні імплантати сьогодні поширені в Україні і в Росії.

  • По-перше, їх активно пропонують через їх низьку ціну.
  • По-друге, вставляти їх можуть лікарі навіть з низькою кваліфікацією, спираючись на знання півстолітньої давності. Вставляють такі імплантати в більш щільні шари кістки, що підвищує їх стійкість.

Однак при цьому про негативні наслідки від такого лікування замовчується. Наприклад, при найменшій неточності при введенні штифта можна пошкодити гайморові пазухи і тоді хронічний гайморит буде забезпечений.

Множинні негативні відгуки красномовно говорять про недосконалість цієї методики. Хоча лікарі в цьому питанні розділилися на два табори. Одні виступають за доцільність даного виду імплантації, інші категорично проти. Жодна поважаюча себе стоматологічна клініка не запропонує пацієнтам базальну імплантацію зубів.

Дискові імплантати

Зубные дисковые импланты

Ці моделі імплантатів вважаються надмірно масивними і травматичними. Раніше вони активно застосовувалися і в класичній імплантації, і були затребувані при зародженні базальної імплантації. Однак сьогодні від них відмовилися і практично ніде такі конструкції вже не зустрічаються.

Кореневі або коренеподібні імплантати

Корневые зубные импланты

Цей тип імплантатів в сучасній стоматології користується найбільшим попитом за рахунок їх форми, максимально наближеної до натурального зубного кореня. Такі конструкції легкі в установці і підходять під будь-які типи імплантації.

Бувають коренеподібні імпланти циліндричними і гвинтовими, одно- і двоскладові. Також ці конструкції розрізняються за розмірами:

  • Короткі до 7 мм;
  • Класичні – 7-20 мм;
  • Довгі – до 60 мм.

Класичні коренеподібні імплантати використовуються для двоетапного протоколу імплантації. Однак для їх використання потрібно, щоб кістковий шар щелепи був оптимальним. В іншому випадку спочатку проводиться кісткова пластика, а через 4 місяці проводиться імплантація титанового кореня.

Застосовуються ці імпланти і в одномоментних протоколах. У цих випадках кісткової пластики можна і зовсім уникнути, завдяки конструктивним особливостям деяких моделей імплантів, що дозволяє вводити їх в кісткову тканину під кутом.

При цьому захоплюється велика площа кісткової тканини і є можливість вивести штифт в більш щільний шар, що не підданий атрофії. Так досягається максимальна стійкість імпланта в щелепи.

Установка корневидных имплантов

Імплантація зубів під ключ-ціна

Зубні імпланти «під ключ» – що це таке? Ця послуга, а точніше комплекс послуг має на увазі під собою проведення всіх необхідних заходів по відновленню втрачених зубів, починаючи від первинного огляду і діагностики, до установки протеза.

Саме тому, що кожному пацієнту потрібно різний обсяг і вид робіт, то і програма лікування розробляється строго індивідуально. Отже, і терміни лікування, і вартість тут не можуть бути фіксованими.

Якщо брати до уваги вартість одного імпланта з коронкою і установкою без урахування синус-ліфтингу, то вартість його може змінюватися в межах від 7 до 25 тисяч гривень. Залежно від моделі та фірми імплантату.

У будь-якому випадку при проведенні огляду клініка складає кошторис на лікування, де розраховується сума за всі необхідні процедури і матеріали.

Приклади нашої роботи з використанням імплантів