Професійне чищення зубів

Професійна стоматологічна чистка за допомогою спеціального обладнання допомагає впоратися з твердими відкладеннями.

Останнім часом явно спостерігається активне зростання стоматологічної освітленості. Люди стали чітко розуміти, що запобігти захворюванню зубів профілактичними заходами набагато простіше, ніж їх лікувати і протезувати. Внаслідок цього професійна чистка зубів стала однією з найбільш популярних процедур в стоматології за останні кілька років.

Якщо ввести цю процедуру в своє життя на регулярній основі, то вдасться не тільки зберегти здоров’я зубів, але і зберегти сімейний бюджет на лікуванні.

Чистка зубов

 

Для чого потрібна професійна чистка зубів

Щодня в результаті вживання їжі і різних напоїв на зубах утворюється наліт. Спочатку ці утворення м’які і легко піддаються чищенню звичайними зубними щітками. Однак щіточки добре очищають лише поверхню зуба, і нездатні проникати в міжзубні проміжки і пародонтальні кишені. А саме там і скупчується основна частка нальоту, який згодом мінералізується і перетворюється на зубний камінь.

Справитися з твердими відкладеннями вже не зможе ні щітка, ні зубна нитка. І лише професійне стоматологічне обладнання здатне на це.

удаление зубного камня

Основна проблема накопиченого нальоту криється не тільки в естетиці. Це відмінне середовище для життєдіяльності бактерій, які призводять до розвитку карієсу, пульпіту, і захворювань ясен: гінгівіт, пародонтит.

Основними цілями професійного чищення зубів є:

  • Дбайливе видалення зубного каменю і м’якого нальоту;
  • Своєчасне виявлення захворювань зубів і ясен на початковому етапі;
  • Естетика зубів: посмішка стає привабливішою, досягається м’який ефект освітлення емалі.

Особливо показана професійна чистка зубів тим, хто пройшов протезування зубів і має коронки, імпланти або вініри. А носії брекет-систем цю стоматологічну процедуру проходити повинні обов’язково.

Як часто робити професійну чистку зубів

Стоматологи клініки Одонтосфера рекомендують проводити професійну чистку зубів кожні 6 місяців. Але навіть ті пацієнти, які проходять цю процедуру лише раз на рік, значно рідше звертаються за стоматологічним лікуванням і скаржаться на болі в зубах і яснах.

Чистка зубов с брекетами

Професійна чистка зубів з брекетами повинна проводитися набагато частіше, адже скупчення нальоту навколо елементів ортодонтичної системи відбувається інтенсивно. Зазвичай лікарі радять вдаватися до цієї гігієнічної процедури кожні 3 місяці. Це дозволить зберегти зуби здоровими.

Як проводиться професійна чистка зубів

Найголовніше питання, яке цікавить пацієнтів, скільки по часу триває чистка та чи безболісна вона? Час процедури в середньому становить близько півгодини-години.

Всі маніпуляції абсолютно безболісні і не викликають дискомфорту. Хіба що пацієнтам з підвищеною чутливістю зубів може бути трохи неприємна чистка скалером.

Професійне чищення зубів – ультразвук

Починається проф чистка зубів з видалення найскладніших твердих відкладень із застосуванням скалера. Цей ультразвуковий апарат має кілька наконечників різного розміру, які дозволяють проникати навіть у важкодоступні місця: міжзубний простір і ясенну кишеню.

Ульразвукові хвилі руйнують зубний камінь, а вода, що подається на поверхню зубів під тиском, змиває розщеплені частки затверділого нальоту. Крім того вода робить процедуру більш комфортною. В цілому чистка скалером безболісна. Однак в окремих випадках при низькому больовому порозі у пацієнта або при сильному ураженні зубів каменем може знадобитися місцева анестезія.

Професійне чищення зубів – Air flow

Наступним етапом є видалення пігментованого нальоту за допомогою апарату Air Flow. Суть процедури полягає в тому, що під тиском подається суміш з води і соди, частинки якої видаляють наліт, а також створюють ефект шліфування.

Після обробки зубів піскоструйним апаратом Air Flow поверхня зубів стає значно світліше і більш гладкою.

Обробка пастами

Чистка зубов специальными щётками

Третій етап полягає в обробці зубів професійними абразивними пастами з використанням спеціальних щіточок, які при інтенсивному обертальному русі здійснюють полірування зубної поверхні.

Після такої процедури емаль стає менш сприйнятливою до скупчення нальоту.

Фторування зубів

Фторирование зубов

На завершення після професійного чищення зуби покриваються спеціальними фторвмісними лаками для відновлення мінерального балансу емалі. Завдяки такій обробці зуби стають менш чутливими, більш міцними і більш стійкими до скупчення нальоту і негативному впливу бактерій.

Вектор-терапія

Вектор-терапия

При виявленні глибоких пародонтальних кишень і запального процесу в яснах застосовується спеціальна методика чищення – вектор-терапія. Для цього використовується вдосконалена ультразвукова система з спрямованою дією.

Застосовують Вектор для чищення пародонтальних кишень і кореневої частини зуба від нальоту, зубного каменю і скупчення бактерій при наявності глибокого ураження. При діагностуванні пародонтиту може знадобитися кілька циклів вектор-терапії для купірування запального процесу.

Професійне чищення зубів – протипоказання

Профессиональная чистка зубов у доктора

 

Стоматологи клініки Одонтосфера рекомендують проходити професійну чистку зубів на регулярній основі. Ця процедура допоможе не тільки зберегти зуби в естетично вигідному стані, але і знизити ризик захворювання карієсом.

Однак варто пам’ятати, що у даного методу професійної гігієни порожнини рота є адекватні протипоказання:

  • Серцеві патології і наявність у пацієнта кардіостимулятора;
  • Масштабне ураження емалі карієсом і сильна демінералізація;
  • Легенева недостатність;
  • Ниркова і печінкова недостатність;
  • Вогнища гнійної інфекції в порожнині рота.