Лікування плазмоліфтінгом - етапи процедури

1. Забір крові

2. Центрифуга

3. Отримання концентрованої плазми

4. Введення анестетика

5. Введення плазми
Цю процедуру в дентальній медицині можна вважати новою, адже застосовувати її стали лише з 2000-х років, однак завдяки своїй ефективності ця послуга успішно застосовується в безлічі сучасних клінік. Плазмоліфтінг в стоматології – це унікальна терапія, яка допомагає не тільки впоратися з запущеними захворюваннями, а й прискорити відновні процеси після хірургічного втручання.
Процедура Плазмоліфтінг в стоматології
Використання крові пацієнта для лікування різних захворювань застосовується в медицині вже давно. А виділена після спеціальної обробки плазма і зовсім вважається еліксиром молодості і здоров’я.
Плазмоліфтінг знайшов застосування практично в кожній сфері охорони здоров’я, а також популярний і в косметології. В стоматології цю процедуру стали пропонувати відносно недавно. І до сих пір не всі клініки можуть включити в перелік послуг плазмоліфтінг, в першу чергу через дороге обладнання, яке потрібно для обробки крові пацієнта.
Клініка Одонтосфера крокує у ногу з часом. Ми намагаємося застосувати в своїй роботі самі передові і ефективні технології і методи лікування, у тому числі і ін’єкції плазмою.
В чому полягає суть даного методу?
Після отримання венозної крові пацієнта, її в пробірці відправляють в центрифугу, де біоматеріал розбивається на три фракції:
Саме концентрат або, як його ще називають, збагачена тромбоцитами плазма і є тим самим лікувальним компонентом. Для досягнення стимулюючого і цілющого ефекту концентрація тромбоцитів у плазмі повинна бути не менше 1 млн./мкл.
Тромбоцити відповідають в організмі за згортання крові, а також виділення специфічного білка, який називають фактором зростання. Саме цей білок є стимулятором для активації клітин, в результаті чого вони починають активно рости, ділитися, відновлюватися і оновлюватися. Завдяки цій властивості досягається оздоровчий ефект:
- Прискорюється загоєння ран;
- Відновлюються судини і нервові клітини;
- Відбувається швидка регенерація кісткових тканини.
Плазмоліфтінг в стоматології – показання

Нерідко курс ін’єкцій збагаченою плазмою призначається і до, і після хірургічних маніпуляцій. Це робиться в тих випадках, коли планується об’ємне або складне втручання, наприклад, після оперативного видалення зубів мудрості або проведення синус-ліфтингу відкритим методом.
Також плазмоліфтінг застосовують в програмі імплантації, щоб прискорити процес остеоінтеграції, відновлення і загоєння м’яких тканин і знизити ризик відторгнення імпланта.
В пародонтології плазмоліфтінг також знайшов широке застосування. Лікування ясен – це довгий і кропіткий процес, який інколи розтягується на тривалий період. Ін’єкції плазмою крові значно скорочують процес загоєння травмованих м’яких тканин, підвищує ефективність лікування.
У сучасній стоматології плазмоліфтінг є ефективним методом супровідної терапії в лікуванні таких захворювань і процедур, як:
- Імплантація зубів;
- Екстракція зубів;
- Різні хірургічні операції;
- Періімплантит;
- Захворювання пародонту: гінгівіт, пародонтоз, альвеолярний остеїт, пародонтит.
Серед пацієнтів, які пройшли плазмоліфтінг, відгуки зустрічаються виключно позитивні. Практично кожен з клієнтів відзначає відсутність болю і швидке відновлення після операції або імплантації, буквально протягом 2-3 днів.
Переваги плазмоліфтінга

Незважаючи на те, що дана методика отримала своє поширення всього кілька років тому, за цей короткий термін вона встигла себе відмінно зарекомендувати. Популярність плазмоліфтінга зростає з кожним днем. І тенденція ця стала можливою завдяки численним перевагам цієї терапії:
- Використання не просто натуральних засобів, а біоматеріалу пацієнта.
- Абсолютна безпека і переносимість.
- Ризик алергічної реакції або інфекції повністю виключений.
- Ефективність і помітний результат регенерації, загоєння, скорочення відновного періоду.
- Результат лікування помітний вже після першої процедури.
- Безболісність ін’єкцій. Перед процедурою вводиться інфільтраційна анестезія.
- Уколи робляться тонкою голкою, тому травмуючий фактор практично відсутній.
- Нетривалість сеансу. Вся процедура займає не більше півгодини.
- Широкий перелік показань.
- Легкість здійснення процедури і простота підготовки до неї.
- Період реабілітації відсутній повністю.
- Можливість поєднувати плазмоліфтінг з основним лікуванням.
Однак не всім ця процедура підходить і у неї все ж є ряд обмежень і протипоказань.
Плазмоліфтінг в стоматології – протипоказання

Головна вимога до проведення Плазмоліфтінг – кров пацієнта повинна бути здоровою. Лише в цьому випадку можна отримати тромбоцитарну аутоплазму необхідної концентрації. Також заборона на проведення даної терапії поширюється на пацієнтів, в чиєму анамнезі значаться такі патології:
- Хвороби крові і порушення коагуляції;
- Вірус герпесу в активній фазі;
- Вірус імунодефіциту людини;
- Злоякісні онкологічні захворювання;
- Цукровий діабет;
- Інфекційні захворювання;
- Гепатит;
- Психічні розлади.
Лікування плазмоліфтінг – етапи процедури

Перед процедурою плазмоліфтінг необхідно провести професійну гігієну порожнини рота з видаленням м’якого і твердого нальоту. Ін’єкції тромбоцитарної плазми можна робити відразу ж після чистки або на наступний день.
Багатьох пацієнтів цікавить питання, скільки процедур плазмоліфтінга необхідно пройти, щоб досягти належного ефекту? У деяких випадках вистачає і одного сеансу ін’єкцій, щоб активувати регенерацію клітин. Але найчастіше потрібно пройти в середньому 3 процедури через кожні 8-10 днів.
Після введення плазма відразу ж починає діяти, активуючи клітинну функцію, зміцнюючи кровоносні судини, регулюючи обмінні процеси.
Плазмоліфтінг в стоматології – ускладнення
Побічні ефекти або ускладнення після проведення плазмоліфтінга – явище вкрай рідкісне, можна сказати, виняткове. Такі прояви поодинокі, але все ж мають місце бути:
- Інфікування місця ін’єкції;
- Набряклість і незначні гематоми в області введення плазми, які проходять за 1-2 дня;
- Фіброз ясен – розростання м’яких тканин.
Ускладнення після плазмоліфтінга часто залишаються індивідуальною реакцією організму на процедуру або порушення технології її проведення. Саме тому дуже важливо підходити до вибору клініки дуже відповідально. В Одонтосфері працюють кращі лікарі. Професіоналізм, досвід, кваліфікація – гарант якісної стоматологічної допомоги!