Sinus lifting

Під синус-ліфтингом розуміється оперативний метод остеопластики, що проводиться виключно на верхній щелепі в області синуса - гайморових пазух, тобто в зоні бічних зубів.

Одною з головних вимог до імплантації зубних імплантів є достатній обсяг щелепної кісткової тканини. Синус-ліфтинг актуальний в тих випадках, коли потоншена кістка робить процедуру протезування неможливою. Незважаючи на інвазивність цього методу остеопластики і тривалу реабілітацію, стоматологи вважають цю процедуру ефективної і необхідною.

Синус-лифтинг

Що являє собою синус-ліфтинг

Під синус-ліфтингом розуміється оперативний метод остеопластики, що проводиться виключно на верхній щелепі в області синуса – гайморових пазух, тобто в зоні бічних зубів.

Гайморові пазухи відносяться до дихального апарату. Це дві додаткові порожнини носа, які займають велику площу верхньощелепної кістки. Зсередини вони вистелені тонкою оболонкою – мембраною Шнайдера. Нижня частина пазух називає дном і розташовується вона дуже близько до зубних коренів.

При тривалій відсутності зубів в цій області, щелепна кістка стоншується, а дно гайморових пазух поступово опускається. В результаті цього товщина кістки в цьому місці стає недостатньою для імплантації імпланта. Тут і ризик пошкодження мембрани Шнайдера, і погана фіксація протеза. Імплантація після синус ліфтингу стає доступною.

Синус-лифтинг челюсти

Якщо перевести поняття sinus-lifting дослівно, то можна зрозуміти суть даної процедури. Sinus – пазуха, lifting – підйом. Тобто в процесі операції мембрана відсувається вгору,а порожнеча що утворилася, заповнюється спеціальним матеріалом.

Методики проведення синус-ліфтингу

У сучасній стоматології синус-ліфтинг проводиться за декількома методиками, серед яких відкритий і закритий метод залишаються найбільш популярними. Вибір операції залежить у першу чергу від ступеня атрофії кістки і необхідного обсягу нарощування.

Відкритий синус-ліфтинг

Синус-лифтинг верхней челюсти

Ця операція вважається досить складною і інвазивною. Однак саме латеральний синус-ліфтинг дає можливість домогтися максимального збільшення обсягу кісткової тканини на 5-8 мм.

Для адекватної імплантації потрібна товщина кістки 10 мм, в крайньому випадку – 7 мм. Зазвичай відкритий метод остеопластики верхньої щелепи використовується при потоншенні кістки до 5 мм. Однак за рішенням лікуючого лікаря ця ж операція може проводитися і в більш складних випадках.

Відкритий синус-ліфтинг включає в себе наступні етапи:

 1. На яснах проводиться розріз. Ясенний клапоть відкидається, оголюючи кісткову тканину.
  Открытый синус-лифтинг
 2. У щелепній стінці із застосуванням бору формується латеральне вікно, яке відкриває доступ до мембрани гайморової пазухи.
  Перфорация кости челюсти
 3. Після цього спеціальними інструментами лікар акуратно відокремлює мембрану від кісткової тканини і відсуває, піднімає дно пазухи.
  Процесс синус-лифтинга
 4. У порожнечу вводиться остеопластичний матеріал. Найкращий матеріал в цьому випадку – аутокость, тобто біоматеріал пацієнта, який зазвичай беруть з доступних ділянок щелепи. В іншому випадку вдаються до використання синтетичних кісткових матеріалів.
  Синус лифтинг процесс
 5. Після нарощування ясенний клапоть повертають на місце і накладають шви. Тепер починається етап остеоінтеграції використовуваного для нарощування матеріалу з кісткою, і відновлення, загоєння м’яких тканин.
  синус-лифтинг кости

Основною складністю даної процедури залишається ризик перфорації пазушної мембрани. Саме тому перед проведенням операції пацієнт проходить комп’ютерну діагностику з метою визначення товщини кістки і щільності пазушної оболонки.

Також при цьому методі нарощування кісткової тканини відновлюваний період досить тривалий – 4-6 місяців.

Закритий синус-ліфтинг

Транскрестальний синус-ліфтинг – це малоінвазивна операція, при якій доступ до пазухи і введення остеотрансплантата здійснюється через лунку для майбутнього імпланта. В даному випадку не потрібно формування ясенного клаптя для доступу до кістки. Отже, травматичність цього виду синус-ліфтингу мінімальна. Пацієнти з легкістю переносять цю процедуру. Відновлювальний період короткочасний.

Закрытый синус-лифтинг

Закритий синус-ліфтинг зазвичай проводиться одночасно з одномоментною імплантацією. Однак цей метод дозволяє наростити лише 4 мм кісткової тканини і використовується він при висоті кістки не менше 7 мм.

Закритий синус-ліфтинг включає в себе наступні етапи:

 1. Через лунку для майбутнього імпланта за допомогою спеціального свердла лікар формує невеликий отвір – доступ до пазушної мембрані.Закрытый синус-лифтинг процесс
 2. Після цього в отвір вводиться інструмент, за допомогою якого дно пазухи акуратно зміщується вгору.
  Этапы проведения синус-лифтинга
 3. Звільнений простір заповнюється остеопластичним матеріалом на необхідну для імплантації висоту.
  Проведение синус-лифтинга
 4. Через цей же отвір потім імплантується в щелепу імплантат з коронкою.
  Установка импланта после синус-лифтинга

Синус-ліфтинг показання і протипоказання

Операция синус-лифтинг

Основними показаннями до проведення синус-ліфтингу є планована імплантація зубів при недостатньому обсязі або щільності кісткової тканини верхньої щелепи в області бічних зубів.

Крім того, деякі анатомічні особливості розвитку щелепно-лицьової області також можуть служити показаннями до проведення синус-ліфтингу. Наприклад, низьке розташування дна гайморових пазух або їх збільшені обсяги.

Як і будь-яка операція, синус-ліфтинг має ряд протипоказань:

 • Онкологічні захворювання;
 • імунодефіцит;
 • Наркоманія і алкоголізм;
 • Патології кровотворення;
 • Серцево-судинні порушення;
 • Запалення гайморових пазух, синусит;
 • Поліпи;
 • Перенесені операції на гайморових пазухах;
 • Деякі аномалії гайморових пазух;
 • Підвищена крихкість кісткової тканини.

Набряк після синус-ліфтингу

Отёк после синус лифтинга

Синус-ліфтинг – це хірургічне втручання, після якого набряклість м’яких тканин вважається нормою. Природно, після відкритого методу нарощування кістки набряк буде більше, також можлива поява синців в прооперованій області. Максимальна набряклість відзначається на третій день після операції.

У кожної людини, виходячи з особливостей його організму, набряки можуть триматися по-різному. У одних пацієнтів набряклість може зберігатися до двох тижнів, поступово відходячи на спад. У інших і зовсім припухлості будуть невираженими.

Зазвичай організм відновлюється за тиждень. Але якщо припухлість зберігається більше двох тижнів, то слід звернутися до лікаря.

Синус-ліфтинг – ускладнення

Рівень сучасної стоматології настільки високий, що ризик розвитку ускладнень навіть після таких складних хірургічних втручань, як синус-ліфтинг, зведений до мінімуму. Але потрібно розуміти, що це операція, причому дуже делікатна, і вона вимагає від лікаря максимальної точності в діях і великого досвіду і професіоналізму.

У клініці Одонтосфера працюють саме такі фахівці. Однак нерідко нам доводиться стикатися з ситуаціями, коли пацієнти звертаються до нас з уже наявними ускладненнями після проведення синус-ліфтингу в інших клініках. Найчастіше це:

 • Явна або прихована перфорація мембрани Шнайдера. Вона зустрічається в 20% випадків;
 • Запалення і набряклість гайморових пазух;
 • Підвищена температура тіла;
 • Проникнення імпланта всередину пазухи;
  Синус-лифтинг осложнения
 • Чи не проходить гайморит або риніт;
 • Рухливість імпланта з набряком і кровотечею м’яких тканин;
 • Інфікування м’яких тканин;
 • Розходження швів;
 • Випадання імпланта і формування свища;
 • Вихід кістковопластичного матеріалу, відторгнення;
 • Носові кровотечі.

Рекомендації в післяопераційний період

У більшості випадків розвиток ускладнення пов’язано з тим, що пацієнти не дотримуються обмежень, рекомендацій лікаря, що призводить до плачевного результату. Синус-ліфтинг – це трансплантація, і організму потрібен особливий режим, щоб відновитися в післяопераційний період і, щоб остеоінтеграція пройшла швидко і успішно. Саме тому стоматологи наполегливо рекомендують дотримуватися всіх розпоряджень.

В першу чергу після синус-ліфтингу необхідно приймати суворо за схемою ті препарати, що виписав лікар. Зазвичай це знеболюючі, загоювальні і протизапальні засоби, які допоможуть уникнути інфікування рани і прискорять процес регенерації, а також позбавлять від больових відчуттів. Це можуть бути як препарати в таблетованій формі, так і мазі, ополіскувачі, розчини.

Гигиена после синус лифтинга

Після операції слід дотримуватися гігієни порожнини рота і забезпечити належний догляд прооперованої області:

 • Обробка швів антисептичними розчинами після кожного прийому їжі, наприклад, хлоргексидин.
 • Також слід робити ванночки з антисептиками (Мірасмістін, содовий розчин, Хлоргексидин). Для цього в рот потрібно набрати частину розчину і потримати з прооперованої сторони 30 секунд.
 • Наносити на рану мазь, виписану лікарем.
 • Зуби чистити можна тільки з другого дня після операції. Протягом 10 днів робити це потрібно м’якою щіткою без використання зубної пасти.

Рекомендації з харчування:

 • Не можна після синус-ліфтингу вживати тверду, гостру і гарячу і сильно холодну їжу.
 • Перевагу віддавати м’яким, подрібненим стравам, помірно підігрітим.
 • Жувати слід з боку, який не піддавався операції.
 • Не можна вживати алкогольні напої.
 • Не можна пити напої через трубочку.

Також в відновлювальний період після синус-ліфтингу не МОЖНА:

 • Літати на літаках;
 • курити;
 • Пірнати і плавати під водою;
 • Займатися спортом;
 • Відвідувати лазні і сауни;
 • Засмагати в солярії;
 • Спати на оперованій стороні.

Для зниження набряку можна застосовувати холодні компреси на обличчя.