Restoration and prosthetics

Методів реставрації та протезування зубів сьогодні дійсно дуже багато. Це дозволяє для кожного конкретного випадку вибрати найбільш оптимальний варіант. Функціональність, комфорт, естетичність і довговічність - це головні цілі в нашій роботі! У клініці Одонтосфера Ви зможете знайти посмішку своєї мрії!

ПротезированиеПроблеми руйнування зубів рано чи пізно стосуються кожної людини. Травма, скол, запущений карієс, запальні захворювання є не єдиними показаннями до протезування та реставрації зубів. Бажання мати шикарну білосніжну усмішку все частіше приводить пацієнтів в стоматологічну клініку.

Процедура по відновленню зруйнованих або дефектних зубів має безліч різновидів, але за принципом роботи ділиться на два основні методи:

  • Прямий, тобто такий, при якому процедура відновлення цілісності зуба відбувається безпосередньо в роті пацієнта.
  • Непрямий – із застосуванням елементів, виготовлених в зуботехнічній лабораторії на базі зліпків або цифрової 3D моделі сканування. Непрямі методи реставрації зубів вже відносяться до протезування.

Стоматология протезированиеРеставрація зубів – прямий метод

Ще недавно процедуру прямої реставрації називали пломбуванням. В принципі, для пацієнта таке лікування, коли зуб відновлюється шляхом пошарового нанесення композитного матеріалу, дійсно може бути сприйнята, як стандартна установка пломби. Однак це поняття не зовсім точно відображає суть даного процесу.

Реставрация зубовВ ході композитної реставрації відбувається в прямому сенсі нарощування втраченої частини зубів спеціальними фотополімерними матеріалами, які тверднуть під дією ультрафіолетових променів. Такі полімери накладаються пошарово, точно повторюючи біологічну структуру і анатомічну форму зуба. Крім того, лікар виступає в ролі не тільки лікаря, але і художника, відтворюючи максимально точно природний «малюнок» зуба: мамелонов, фісури, горби.

Реставрация зубов стоматологияФотополімери мають широку колірну палітру, що дозволяє підібрати відтінок матеріалу у точності відповідний зубам пацієнта. В результаті тонкої і клопіткої роботи досягається чудовий естетичний ефект і відновлені зуби нічим не відрізняються від своїх здорових «побратимів».

Художня реставрація зубів – показання
Художественная реставрация зубов

Зазвичай до реставрації вдаються для корегування зовнішніх дефектів передніх зубів:

  • Тріщини;
  • Відколи;
  • Щілини;
  • Пігментація;
  • Незначна кривизна.

Наращивание зубаАбо при незначних руйнуваннях зуба, коли коренева його частина залишається цілою:

  • Карієс;
  • Великі відколи;
  • Руйнування коронки;
  • Пошкодження емалі.

Якщо зуб сильно зруйнований, але корінь його цілий, то для міцності пряма реставрація може здійснюватися на зубний штифт. Це тонкий металевий штирок, який проникає у корінь зуба і виступає в ролі каркаса для нарощеної частини зуба.

Такий метод відновлення використовується як для реставрації задніх, так і передніх зубів. На естетику це ніяк не впливає. Для досягнення найкращого результату в роботі з фронтальною зоною можуть бути використані скловолоконні штифти.

Протезування зубів – непрямий метод

При непрямій реставрації відновлення зуба відбувається в декілька етапів і з залученням зубних техників. Спочатку зруйнований або дефектний зуб проходить підготовку – обточування, а вже потім знімаються зліпки або проводиться сканування щелепи.

Изготовление зубного протезаНа базі зліпків в зуботехнічній лабораторії виготовляються протези, які згодом будуть закріплюватися на зубі за допомогою спеціального цементу. Видів протезування на сьогоднішній день досить багато. Деякі з них покликані вирішувати виключно естетичні проблеми, інші дозволяють повністю відновити функціонал втрачених зубів.

Види протезування

За типом кріплення зубні протези поділяються на два основні типи:

  1. Знімні;
  2. Незнімні.

Знімний зубний протез

Съёмные зубные протезыТакі конструкції мають пластмасову, нейлонову основу рожевого кольору, що імітує ясна, на якій кріпляться зубні коронки і металеві замки. Такі протези з легкістю витягуються з рота і встановлюються вони при частковій або повній відсутності зубів. Знімні і частково знімні конструкції бувають декількох видів:

  • Сендвіч-протези;
  • Бюгельні;
  • Протез-метелик;
  • Пластинчасті.

Незнімний зубний протез
Несъёмные зубные протезы

Незнімні конструкції фіксуються за допомогою цементу на заздалегідь підготовлену основу: зуб, зубну культю, штифт, культєву вкладку, імплант. Залежно від проблеми і цілі установки протезів лікар може запропонувати різні варіанти протезування.

Вкладки

Зубные вкладкиЦе ще один варіант реставрації зубів, який можна віднести до пломбування. Але до прямих методів він не відноситься, оскільки пломбу виготовляють в зуботехнічній лабораторії. Саме тому вкладки все ж відносять до розряду мікро-протезів. Застосовуються вони до жувальних зубів і здатні заповнювати не тільки втрачену частину, а й захоплювати здорові тканини.

Однак вкладки не можуть займати або покривати більше 50% поверхні зуба.

Виготовляють вкладки з кераміки, металу, композиту. Вони значно міцніше і довговічніше простих пломб. Не дають усадку і мають точне прилягання до зуба.

Коронки одиночні і мостовидні

Це найпоширеніший вид протезування, який дозволяє вирішити і естетичну, і функціональну проблему. Поодинокі коронки ставлять на один зруйнований зуб. Основою для кріплення коронки є зубна культя, штифт або культєва вкладка, впроваджений в збережений корінь зуба або імплантований в щелепну кістку імплант, якщо корінь відсутній.

Мостові протези дозволяють відновити цілісність певного сегмента зубного ряду (від двох зубів і більше). Або вирішити проблему часткової адентії із залученням сусідніх зубів в якості основи для кріплення конструкції.

Коронки виготовляються в зуботехнічних лабораторіях по зліпкам пацієнта. Матеріали для даного виду протезів використовуються різні: пластмаса, метал, металокераміка, кераміка.

Вініри і люмініри

Цей вид протезування несе виключно естетичну ціль. Вініри являють собою виконані в умовах зуботехнічної лабораторії тонкі керамічні накладки, які кріпляться на фронтальну частину зуба і дозволяють швидко і максимально щадяще домогтися голлівудської білосніжної усмішки за найкоротший час.

Вініри здатні виправити такі проблеми, як: пігментація зубів, розщілини, тріщини, відколи й незначна кривизна.

Люмініри – це більш тонкі сучасні вініри, які вимагають самого мізерного обточування поверхні зуба. Вони використовуються виключно для прикраси усмішки і при серйозних дефектах або сильній пігментації будуть не ефективні.

Методів реставрації та протезування зубів сьогодні дійсно дуже багато. Це дозволяє для кожного конкретного випадку вибрати найбільш оптимальний варіант. Функціональність, комфорт, естетичність і довговічність – це головні цілі в нашій роботі! У клініці Одонтосфера Ви зможете знайти посмішку своєї мрії!