Vector therapy

Лікування пародонтиту за допомогою апарату Vector

Як показують статистичні дані, понад 80% жителів нашої країни мають різні захворювання м’яких тканин, що оточують зуби. З появою вектор терапії в стоматології лікування пародонтиту вийшло на новий рівень. Цей метод є набагато менш болючим, ніж класичні варіанти лікування захворювань пародонту. До того ж з цією системою позбутися патології можна всього за кілька прийомів.

Захворювання ясен

В пародонтології розрізняють всього три основних захворювання ясен:

 1. Гінгівіт;
 2. Пародонтит;
 3. Пародонтоз.

З гінгівітом зустрічався практично кожен. Це незначне запалення, почервоніння і припухлість ясен навколо певного зуба. Гінгівіти бувають як гострі, так і хронічні. Крім того їх відрізняють за видами, в залежності від прояву. У будь-якому випадку цей тип ясенної патології лікується досить легко. Однак затягувати з гінгівітом не варто, адже ускладнення можуть мати серйозні наслідки.

Пародонтит і пародонтоз між собою дуже схожі по проявах, симптоматиці і наслідкам. Однак природа у цих захворювань різна.

Пародонтоз розвивається на тлі порушених обмінних процесів в організмі людини. При цьому захворюванні уражаються м’які тканини зубів, що при відсутності своєчасного лікування може призвести до їх втрати.

Пародонтит – це запалення, що характеризується ураженням м’яких, кісткових і м’язових тканин навколо зубів. Етіологія цього захворювання бактеріальна. Розпізнати пародонтит легко: кровоточивість, болючість і набряклість ясен сигналізують про патологічний процес. Чекати, що все пройде само собою безглуздо, адже найменше зволікання з цією підступною хворобою може призвести до тяжких наслідків. І чим раніше буде розпочато лікування пародонтиту, тим вище шанс врятувати зуби і уникнути рецидиву захворювання в майбутньому. На початковій стадії пародонтит можна вилікувати за один сеанс вектор-терапії.

Переваги Vector-терапії

Аппарат вектор-терапии

Раніше для купірування болю і зняття набряклості ясен було потрібне тривале лікування, яке розтягувалося на 5-10 процедур. Використовувалися різні методи: механічне чищення ясенних кишень кюретажами, ультразвукова обробка стандартними скайлерами, медикаментозна терапія. Нерідко доводилося вдаватися і до хірургічного втручання. При роботі з інструментами в кишенях пародонту була велика ймовірність серйозного травмування м’яких тканин. З появою ж системи Vector лікування стало максимально щадливим, делікатним і комфортним.

Vectro-терапия лечение

Апарат Vector є вдосконаленою ультразвуковою системою, яка має спрямовану дію, на відміну від застарілих систем. Накінечник рухається тільки по поверхні кореневої частини зуба, не зачіпаючи навколишні тканини. Завдяки цьому досягається висока ефективність лікування пародонтиту, а сама процедура протікає безболісно навіть для людей з підвищеною чутливістю зубів. Про що й свідчать численні позитивні відгуки пацієнтів, які пройшли цю процедуру в клініці Одонтосфера.

Лечение зубов ультразвуком

Відмінною особливістю вектор терапії є м’яке видалення бактеріальної біоплівки і зубних відкладень за допомогою ультразвукових хвиль певної частоти – 25 кГц. При цьому залишки забруднень вимиваються спеціальним розчином.

Лечение зубов Vector-терапия

Найтонші насадки і використання спеціального розчину з вмістом частинок гідроксиапатиту і бактерицидних компонентів – Veсtor Fluid Polish, дозволяють дбайливо полірувати кореневу поверхню зуба і значно прискорюють процес відновлення і регенерації в ушкоджених м’яких тканинах.

Вектор терапія – показання

Ультразвуковая чистка Vector

У стоматології ультразвукова чистка з апаратом Vector Paro застосовується в наступних випадках:

 • Профілактика і лікування захворювання ясен: пародонтит, пародонтоз, гінгівіт;
 • Видалення зубних відкладень;
 • Необхідність полірування зубної поверхні;
 • Профілактика і лікування періімплантіта;
 • Ультразвукова обробка зубів перед установкою протезів або брекет-систем;
 • Санація порожнини рота.

Вектор терапія – протипоказання

Даний метод лікування практично не має протипоказань. Однак відмовитися від вектор терапії слід пацієнтам при наявності у них:

 • Онкологічного захворювання;
 • Кардіостимулятора
 • Індивідуальної непереносимості компонентів.

Також утриматися від процедур з апаратом Vector слід вагітним жінкам в перший і останній триместр.

Вектор терапия в лечении пародонтита

Вектор-терапия при лечении пародонтита

Залежно від показань процедура ультразвукового чищення з апаратом Vector займає 40-120 хвилин. Кількість процедур також залежить від тяжкості захворювання. Наприклад, при початковій стадії пародонтиту вирішити основну проблему можна і однією процедурою. Під час цього купується сам запальний процес і всі пов’язані з ним прояви.

Однак фахівці клініки Одонтосфера настійно рекомендують пройти профілактичну чистку через деякий час після завершення лікування. Це допомагає звести до нуля ризик повторного запалення.

Пародонтит – підступне захворювання, яке вимагає постійного контролю. Тому, щоб максимально зберегти результат лікування, пацієнту необхідно регулярно відвідувати стоматолога, проводити професійну чистку зубів і суворо слідувати рекомендаціям фахівця.