Процес ремінералізації

1. Підготовка

2. Чистка

3. Обробка і полірування

4. Нанесення ремінералізуючого розчину
Порушення мінерального балансу в емалі робить її поверхневий шар нездатним справлятися зі своїми захисними функціями, що призводить до розвитку зубних патологій. Однак в арсеналі стоматологів клініки Одонтосфера є способи запобігання розвитку карієсу та інших захворювань шляхом відновлення цілісності емалі, називається ця процедура – реминерализация зубів. По суті, це заходи і процедури, спрямовані на збагачення зубних тканин необхідними мінералами, в яких вони відчувають дефіцит.
Чому зуби відчувають дефіцит мінералів?
У здоровому стані емаль – тверда оболонка зуба – має гладку структуру і рівномірний біло-молочний колір. У різних місцях зуба ця оболонка має різну товщину. Найбільш тонкий шар емалі знаходиться в шиєчній частині. Емаль здатна витримувати великі навантаження при жуванні, а також несе на собі функцію міцного захисту внутрішніх, більш вразливих тканин зуба.
Але, не дивлячись на свою видиму фортеця, емаль дуже вразлива до зовнішніх агресивних чинників, наприклад, до кислот. Під їх впливом текстура захисної оболонки стає більш пухкою і слабкою, розвивається дефіцит мінералів – демінералізація. А скупчення бактерій в ослабленій області зуба призводить до його захворювання і руйнування.
Що ж саме призводить до таких сумних наслідків?
- Незбалансоване харчування;
- Захоплення солодощами і кислотовмісними напоями;
- Бруксизм;
- Зловживання алкоголем і куріння;
- Недотримання гігієни ротової порожнини, або неякісна гігієна;
- Хронічні захворювання в організмі;
- Травми зубів;
- Самостійно проведені процедури по відбілюванні зубів.
На перших етапах демінералізацію визначити досить складно, оскільки симптоми в цей період у пацієнтів практично відсутні. Але першим дзвіночком може послужити гіперчутливість зубів. Також про проблему можуть говорити цяточки на емалі і зміна її кольору.
Відновити захисні сили емалі і попередити розвиток карієсу можна двома способами: шляхом природної і штучної ремінералізаціі.
Природна ремінералізація
У цьому методі все залежить від самого пацієнта. Допомога стоматолога в даному випадку потрібна тільки для проведення професійного чищення зубів і рекомендацій по вибору гігієнічних засобів.
Під природною ремінералізацією мається на увазі відновлення мінерального балансу і здоров’я організму в цілому. Тобто пацієнтові необхідно:
- Правильно і збалансовано харчуватися;
- Вести здоровий спосіб життя;
- Пролікувати соматичні захворювання;
- Відмовитись від шкідливих звичок;
- Приймати вітамінно-мінеральні препарати;
- Ретельно стежити за гігієною порожнини рота;
- Використовувати спеціальні засоби за рекомендацією стоматолога.
Для збереження здоров’я зубів харчування людини повинно бути багато на такі мінерали і вітаміни, як:
- Фтор;
- Кальцій;
- Фосфор;
- Холекальціферол (віт. D);
- Аскорбінову кислоту (віт. С);
- Вітаміни групи B + РР;
- Токоферол (віт. Е).
Для відновлення мінерального балансу емалі також випускаються спеціальні пасти, ополіскувачі і гелі, що містять у високій концентрації необхідні мінерали. Вони не тільки сприяють ремінералізації зубів, але і надають антибактеріальну, протизапальну дію. Фахівці клініки Одонтосфера рекомендують використовувати такі засоби по догляду за порожниною рота:
Збагачені зубні пасти і гелі:
- Асепта «Ремінералізація»;
- Splat «Біокальцій» і «Арктикум»;
- O.C.S. – «Medical Minerals»;
- «Sensitive Pro-Relief» від компаніі Colgate;
- «Extra Sensitive» від Lacalut;
- Miradent Mirafluor C
- Silca «HerbalComplete»
- Elmex гель.
Ремінералізуюча терапія в стоматології – що це?
Штучна ремінералізація зубів проводиться лікарем стоматологом з використанням спеціальних засобів: розчини, лаки, гелі. Для кожного пацієнта, виходячи зі стану його зубів і особливостей організму, препарат, метод проведення процедури і тривалість лікування підбираються індивідуально.
Серед професійних засобів виділяють дві основні групи мінеральних препаратів:
- Фторовмісні;
- З сполуками кальцію.
Вибір препарату грунтується на ступені демінералізації зубів пацієнта. Найчастіше ремінералізація здійснюється комплексно. Тобто після обробки зубної поверхні кальцієвими розчинами проводиться фторування.
Ремінералізуюча терапія – показання
У ремінералізуючої терапії практично немає протипоказань. Цю процедуру проводять і дорослим, і дітям. Відновлення емалі проводиться абсолютно безболісно і комфортно. Самі мінеральні склади абсолютно безпечні. Рекомендаціями до проведення ремінералізуючої терапії можуть служити:
- Гіперчутливість зубів;
- Відбілювання зубів;
- Карієс у стадії плями;
- Вагітність і період лактації;
- Демінералізація зубів: потемніння, поява пігментації, шорстка поверхня;
- Носіння брекет-систем;
- Видалення твердих зубних відкладень;
- Гіпоплазія емалі.
Єдиним протипоказанням до процедури є індивідуальна непереносимість компонентів мінеральних складів.