Canal treatment under a microscope

Стоматологічний або дентальний мікроскоп - це оптичний прилад, який дозволяє багаторазово збільшувати візуалізацію зуба.

Ендодонтичне лікування – робота, яку можна порівняти з ювелірною, адже канали дуже малі, та й заглянути в них практично неможливо. Але ж від дій дантиста залежить здоров’я пацієнта. Саме тому лікування каналів зубів під мікроскопом сьогодні набирає популярність, незважаючи на те, що ціна даної процедури трохи вище стандартних методів.

Сучасні технології дентальної медицини спрямовані на полегшення роботи стоматолога і підвищення якості послуг, що надаються, що особливо актуально в ендодонтії.

Для чого потрібен стоматологічний мікроскоп

лечение зубов под микроскопом

Стоматологічний або дентальний мікроскоп – це оптичний прилад, який дозволяє багаторазово збільшувати візуалізацію зуба. Завдяки цій техніці лікар може набагато точніше проводити всі маніпуляції з ендодонтичного лікування зубів, а також з легкістю знаходити приховані канали, вогнища запалення і навіть обламані частини стоматологічного інструменту.

Як лікують зуби під мікроскопом

Лечение зубов под микроскопом

 

Багато пацієнтів помилково вважають, що лікування зубів під мікроскопом не комфортно, тому що об’єктив апарату протягом усього лікування буде перебувати в порожнині рота. Однак це не так. Дентальний мікроскоп не заподіює ніяких незручностей. Об’єктив розташовується на деякій відстані від пацієнта. Лікар тим часом дивиться в окуляр, сидячи в кріслі, а картинка всього процесу виводиться на монітор для спостереження асистентом.

Лікування зубів під мікроскопом – показання

Процесс лечения зубов под микроскопом

Хтось може порахувати оптику в стоматології невиправданою розкішшю, адже практично всі дентальні захворювання можна вилікувати і без мікроскопа. Однак з цим приладом якість наданої допомоги буде в рази вище, а ризик розвитку ускладнень буде схилятися до нулю.

Крім того, оптика незамінна в лікуванні складних випадків, наприклад, при звивистості каналів, при наявності прихованих каналів, при дефектах розвитку щелепи і в інших ситуаціях, що вимагають особливої делікатності і мінімальної інвазивності:

 • Хірургічне лікування;
 • Щелепно-лицьова хірургія;
 • Видалення кістозних утворень і гранулем;
 • Визначення структури каналів;
 • Виявлення кількості каналів і їх розгалуження;
 • Пломбування складних звивистих каналів;
 • Виявлення дефектів емалі або стінок каналів (тріщини);
 • Лікування та визначення перфорації зубного кореня і каналів;
 • Діагностика та контроль якості проведеного лікування: реставрація, ортодонтія, протезування;
 • Витяг старих пломб і сторонніх предметів з каналів зубів: гутаперча, цемент, уламки інструменту.
 • Лікування пульпіту, періодонтиту, глибокого карієсу, обробка зуба перед протезуванням;

Лікування каналів зуба під мікроскопом не має протипоказань, оскільки обладнання не контактує з пацієнтом, не робить якого-небудь впливу і не накладає якихось особливих вимог.

Лікування зубів під мікроскопом-переваги

Преимущества лечения зубов под микроскопом

Дентальная оптика є дорогою апаратурою, і не всі лікарі використовують цей метод лікування. Клініка Одонтосфера віддає перевагу передовим технологіям, активно впроваджуючи їх в сою роботу, і наші фахівці вже встигли оцінити можливості мікроскопа в стоматології.

Ця інноваційна методика має ряд переваг:

 • Точність і інформативність в діагностиці. Мікроскоп дозволяє виявляти карієс на первинній стадії, коли вилікувати зуб ще можна без використання бормашин. Завдяки 20-кратному збільшенню лікар може детально вивчити поверхню зубів, а також стик коронарних протезів і своєчасно вжити заходів щодо вирішення виявлених проблем.
 • Мікроскоп не тільки збільшує зображення зуба, але висвітлює світлодіодним підсвічуванням область роботи, що дозволяє лікарю визначити стан зуба, каналів, оцінити якість пломбування, виявити сторонні предмети, дефекти стінок каналів і інші дрібні деталі без використання радіодіагностики.
 • Оптика дає можливість лікарю проводити тонку і делікатну роботу без ризику пошкодження здорових тканин зуба.
 • Якість чищення і пломбування каналів при їх візуалізації під мікроскопом зростає багаторазово. І знову ж відпадає необхідність покрокового контролю проведеного пломбування радіовізіографією.

Лікування зубів під мікроскопом – ускладнення

Чистка и пломбирование зубов под микроскопом

Дентальная оптика і високий професіоналізм дозволяє фахівцям клініки Одонтосфера проводити ендодонтичне лікування зубів на найвищому рівні. Ризик розвитку ускладнень зведений до нуля. Прекрасна візуалізація дає можливість детально вивчити анатомічні та клінічні особливості зуба, виявити приховані дефекти і провести роботу максимально акуратно, щадяще і якісно.