Как устанавливают виниры

1. Диагностика и планирование

2. Препарирование

3. Фиксация постоянных виниров

4. Встановлення вінірів

5. Фіксація постійних вінірів
Білосніжні зуби від природи сьогодні рідкість, але завдяки новітнім технологіям стати володарем голлівудської посмішки може кожен. І якщо раніше для отримання нового зубного ряду доводилось прощатися з рідними зубками, то сьогодні в арсеналі стоматологів доступний і щадний варіант протезування – вінір накладний. Цей метод дозволяє не змінювати втративші естетичний вигляд зуби, а відновлювати їх, покращувати, надавати ідеальної форми і при цьому зберігати природну основу.
Керамічні вініри – переваги або що виправить вінір
Вініри на сьогоднішній день залишаються найпопулярнішим методом виправлення різних естетичних проблем зубів і посмішки. Сколи, тріщини, пігментація, великі пломби, розщілини і кривизну зубного ряду з легкістю можна виправити керамічними накладками.
Головний плюс вінірів – мінімальна товщина накладки (від 0,2 мм), але при цьому вона залишається неймовірно міцною і довговічною. Встановлення вінірів вимагає мінімального препарування зубів, що так лякає пацієнтів стоматологів-ортопедів (іноді можна обійтися і без серйозного втручання). Підготовка зуба під вінір більш нагадує шліфування, ніж обточування.
Ще одна важлива якість вінірів – стійкість кольору. Тобто білосніжна посмішка буде радувати вас довгі роки, не темніючи від кави, чаю і інші барвники.
Висока вартість на тлі стандартної пломби – це єдиний мінус в скарбничці вінірів. Однак мета в повній мірі виправдовує засоби, адже вініри не тільки створюють гарну посмішку на довгі роки, а й виступають бар’єром, захищаючи зуб від зовнішніх агресивних впливів.
Показання до установки вінірів
Найчастіше для відновлення естетики посмішки встановлюють вініри на передні зуби: різці, ікла. Існує думка, що накладки не так міцні, щоб їх можна було використовувати в мікропротезуванні жувальних зубів. Однак сучасні матеріали і конструкції успішно застосовуються на перших, других премолярах, які також входять в зону посмішки.
Колір накладок і їх форма підбирається ідеально, щоб відновлений ряд виглядав природно. Тому встановлені навіть на 1 зуб вініри будуть виглядати гармонійно з «рідними» зубами і ніхто ніколи не здогадається про втручання.
Встановлюють вініри на зуби як повністю здорові, так і на залічені після перенесеного пульпіту або карієсу. Такий підхід дозволяє вирішити проблему зовнішніх масштабних пломб і темніючеї емалі зуба після видалення нервів.
Відгуки про даний метод мікропротезування в таких випадках виключно позитивні, адже це часом єдиний вихід повернути здоровий вигляд зубів без шкоди для них і в короткі терміни.
Встановлення вінірів рекомендується в наступних випадках:
- Затемнення і пігментація зубної емалі;
- Нерівна поверхня або структура зуба;
- Придбані дефекти зубів: тріщини, сколи, злами;
- Діастема;
- Демінералізація эмалі;
- Незначна кривизна зубного ряду;
- Пігментація зовнішніх пломб.
Види вінірів
Вініри являють собою тонкі накладки на передню частину зуба, схожі на пелюстки. Їх виготовляють з різних матеріалів.
Композитні вініри найдешевші і прості
По суті, це покриття зубів спеціальним матеріалом безпосередньо в кріслі у стоматолога. Такі вініри служать набагато менше. Вони темніють, тьмяніють і матують і потребують періодичного шліфування та полірування.
Фарфорові вініри
Це ідеальний матеріал для мікропротезування оскільки він найкраще відповідає оптичним і анатомічним якостям зубної емалі. До того ж фарфорові наклади стійки до пігментації і мають високі показники міцності.
Накладки з фарфору можуть виготовлятися двома способами:
- Методом лиття в форму з наступним пресуванням. Цей варіант більш довговічний, стійкий до стирання і міцний.
- Пошарове створення пластинки з подальшим випалюванням.
Цирконієві вініри
Вони вважаються надміцними і виготовляються такі конструкції в два етапи:
- Спочатку з діоксиду цирконію формується каркас для майбутньої накладки.
- Потім на корпус наноситься фарфорове покриття.
У створенні вінірів задіяні комп’ютерні технології та програми моделювання, завдяки чому досягається надточна відповідність анатомічним особливостям зубів пацієнта. Це дозволяє домагатися щільної і точної фіксації і збільшення терміну експлуатації вінірів, їх міцності, а також комфорту і безпеки використання.
Варто завжди пам’ятати, що вініри вимагають догляду і рано чи пізно мають потребу в оновленні! І чим вище в технологічному плані виконані ці мікропротези, тим довше вони прослужать до заміни – до 15 років.
Від чого залежить вартість установки вінірів на зуби
Якісне виконання вінірів в зуботехнічних лабораторіях – це один з гарантів їх довговічності. Але на цьому робота з протезуванням не закінчується.
Всі етапи установки і створення цих накладок дуже важливі. Це колективна праця, що вимагає акуратності і точності. Тому і ціна на вініри залишається на рівні. Не варто гнатися за дешевизною, адже несумлінне виконання роботи може згубно вплинути на здоров’я ваших зубів і естетиці посмішки.
Приклад тому ці фото:
Сьогодні естетичне протезування стає більш доступним широкому колу пацієнтів. Навмання складно сказати конкретно, скільки коштують вініри, адже робота будується на багатьох аспектах:
- Гігієна порожнини рота;
- Необхідне лікування зубів для підготовки до протезування;
- Кількість зубів для протезування;
- Масштаб роботи;
- Вид вінірів. Наприклад, вініри з цирконію залишаються найдорожчим методом протезування. Кераміка і склокераміка знаходяться приблизно в одному ціновому діапазоні.
Зараз в інтернеті пропонуються знімні вініри, які можна замовити і купити за 1,5-3 тисячі гривень. Ці пластикові «щелепи» не мають нічого спільного з вінірами і крім як для маскараду в житті не знадобляться.