Veneers, tabs, prescramic overlays

Виниры – специальные накладки на зубы, изготовленные из керамики.

Как устанавливают виниры

1. Диагностика и планирование

Осмотр зубов и выявление проблемы, консультация по вопросам протезирования. Оценка состояния и особенностей зубов и десен с помощью инструментальных и лабораторных исследований. Обмер зубов, которым необходима реставрация.

2. Препарирование

Минимальное препарирование зубов (процедура обточки проходит совершенно безболезненно).Снятие слепков, немедленное изготовление и установка временных виниров

3. Фиксация постоянных виниров

Когда накладки будут готовы, пациента приглашают в клинику поставить виниры на зубы. Процедура займет примерно 30 – 60 минут на один зуб, в зависимости от количества конструкций.

4. Встановлення вінірів

Далі відбувається безпосередньо процес встановлення. Перед цим зуби піддаються адгезивної обробці. Після чого на спеціальному цементному складі проводиться прикріплення накладок до поверхні зубів.

5. Фіксація постійних вінірів

Після фіксації вініра лікар полірує стики між накладкою і зубом, вирівнює контури і перевіряє міцність кріплення протеза.

Білосніжні зуби від природи сьогодні рідкість, але завдяки новітнім технологіям стати володарем голлівудської посмішки може кожен. І якщо раніше для отримання нового зубного ряду доводилось прощатися з рідними зубками, то сьогодні в арсеналі стоматологів доступний і щадний варіант протезування – вінір накладний. Цей метод дозволяє не змінювати втративші естетичний вигляд зуби, а відновлювати їх, покращувати, надавати ідеальної форми і при цьому зберігати природну основу.

Керамічні вініри – переваги або що виправить вінір

Вініри на сьогоднішній день залишаються найпопулярнішим методом виправлення різних естетичних проблем зубів і посмішки. Сколи, тріщини, пігментація, великі пломби, розщілини і кривизну зубного ряду з легкістю можна виправити керамічними накладками.

Головний плюс вінірів – мінімальна товщина накладки (від 0,2 мм), але при цьому вона залишається неймовірно міцною і довговічною. Встановлення вінірів вимагає мінімального препарування зубів, що так лякає пацієнтів стоматологів-ортопедів (іноді можна обійтися і без серйозного втручання). Підготовка зуба під вінір більш нагадує шліфування, ніж обточування.

Ще одна важлива якість вінірів – стійкість кольору. Тобто білосніжна посмішка буде радувати вас довгі роки, не темніючи від кави, чаю і інші барвники.

Висока вартість на тлі стандартної пломби – це єдиний мінус в скарбничці вінірів. Однак мета в повній мірі виправдовує засоби, адже вініри не тільки створюють гарну посмішку на довгі роки, а й виступають бар’єром, захищаючи зуб від зовнішніх агресивних впливів.

Показання до установки вінірів

Найчастіше для відновлення естетики посмішки встановлюють вініри на передні зуби: різці, ікла. Існує думка, що накладки не так міцні, щоб їх можна було використовувати в мікропротезуванні жувальних зубів. Однак сучасні матеріали і конструкції успішно застосовуються на перших, других премолярах, які також входять в зону посмішки.

Колір накладок і їх форма підбирається ідеально, щоб відновлений ряд виглядав природно. Тому встановлені навіть на 1 зуб вініри будуть виглядати гармонійно з «рідними» зубами і ніхто ніколи не здогадається про втручання.

Встановлюють вініри на зуби як повністю здорові, так і на залічені після перенесеного пульпіту або карієсу. Такий підхід дозволяє вирішити проблему зовнішніх масштабних пломб і темніючеї емалі зуба після видалення нервів.

Відгуки про даний метод мікропротезування в таких випадках виключно позитивні, адже це часом єдиний вихід повернути здоровий вигляд зубів без шкоди для них і в короткі терміни.

Встановлення вінірів рекомендується в наступних випадках:

 • Затемнення і пігментація зубної емалі;
 • Нерівна поверхня або структура зуба;
 • Придбані дефекти зубів: тріщини, сколи, злами;
 • Діастема;
 • Демінералізація эмалі;
 • Незначна кривизна зубного ряду;
 • Пігментація зовнішніх пломб.

Види вінірів

Вініри являють собою тонкі накладки на передню частину зуба, схожі на пелюстки. Їх виготовляють з різних матеріалів.

Композитні вініри найдешевші і прості

По суті, це покриття зубів спеціальним матеріалом безпосередньо в кріслі у стоматолога. Такі вініри служать набагато менше. Вони темніють, тьмяніють і матують і потребують періодичного шліфування та полірування.

Фарфорові вініри

Це ідеальний матеріал для мікропротезування оскільки він найкраще відповідає оптичним і анатомічним якостям зубної емалі. До того ж фарфорові наклади стійки до пігментації і мають високі показники міцності.

Накладки з фарфору можуть виготовлятися двома способами:

 • Методом лиття в форму з наступним пресуванням. Цей варіант більш довговічний, стійкий до стирання і міцний.
 • Пошарове створення пластинки з подальшим випалюванням.

Цирконієві вініри

Вони вважаються надміцними і виготовляються такі конструкції в два етапи:

 • Спочатку з діоксиду цирконію формується каркас для майбутньої накладки.
 • Потім на корпус наноситься фарфорове покриття.

У створенні вінірів задіяні комп’ютерні технології та програми моделювання, завдяки чому досягається надточна відповідність анатомічним особливостям зубів пацієнта. Це дозволяє домагатися щільної і точної фіксації і збільшення терміну експлуатації вінірів, їх міцності, а також комфорту і безпеки використання.

Варто завжди пам’ятати, що вініри вимагають догляду і рано чи пізно мають потребу в оновленні! І чим вище в технологічному плані виконані ці мікропротези, тим довше вони прослужать до заміни – до 15 років.

Від чого залежить вартість установки вінірів на зуби

Якісне виконання вінірів в зуботехнічних лабораторіях – це один з гарантів їх довговічності. Але на цьому робота з протезуванням не закінчується.

Всі етапи установки і створення цих накладок дуже важливі. Це колективна праця, що вимагає акуратності і точності. Тому і ціна на вініри залишається на рівні. Не варто гнатися за дешевизною, адже несумлінне виконання роботи може згубно вплинути на здоров’я ваших зубів і естетиці посмішки.

Приклад тому ці фото:

Сьогодні естетичне протезування стає більш доступним широкому колу пацієнтів. Навмання складно сказати конкретно, скільки коштують вініри, адже робота будується на багатьох аспектах:

 • Гігієна порожнини рота;
 • Необхідне лікування зубів для підготовки до протезування;
 • Кількість зубів для протезування;
 • Масштаб роботи;
 • Вид вінірів. Наприклад, вініри з цирконію залишаються найдорожчим методом протезування. Кераміка і склокераміка знаходяться приблизно в одному ціновому діапазоні.

Зараз в інтернеті пропонуються знімні вініри, які можна замовити і купити за 1,5-3 тисячі гривень. Ці пластикові «щелепи» не мають нічого спільного з вінірами і крім як для маскараду в житті не знадобляться.