Teeth grinding

Зубний штифт - стержень, який служить основою для пломб і протезів

Штифтування зубів - етапи проведення

1. Радіовізіографія і сенація зуба

У першу чергу проводиться діагностика. Знімок дозволяє вивчити розміри і особливості кореня, щоб підібрати оптимальний стержень. Далі випливає видалення всіх патологічних вогнищ в твердих і м'яких шарах зуба.

2. Обробка і пломбування кореневого каналу

Проводиться чистка каналів з видаленням пульпи - нервів. Для пломбування каналів зазвичай використовуються гутаперчеві штифти з силерамі. Після щільного заповнення каналів, надлишки гутаперчевих конусів зрізаються гарячим інструментом і ущільнюються.

3. Встановлення штифта

При лікуванні в зуб можуть встановити один і більше стержнів. Активні штифти вгвинчуються в корінь зуба, а пасивні кріпляться на цементі.

4. Пломбування

Або ж його відновлення методом пошарового нанесення фотополімерного композиту. Кожен шар засвічується УФ-лампою. Формується тіло зуба і моделюється його анатомія.

Сильне руйнування зуба нерідко закінчується його видаленням, але в стоматології є методи, що дозволяють вирішувати подібні проблеми. Для відновлення коронкової частини часто може використовуватися зубний штифт. Існує безліч різновидів таких фіксуючих конструкцій, всі вони активно застосовуються в дентальній терапії та протезуванні.

Види штифтів

Що собою являють штифти? Це вже готова конструкція певної форми, яка фіксується в корені зуба і служить додатковою опорою. Штифти бувають:

 • Еластичні і нееластичні;
 • Активні (з різьбою) і пасивні (кріпляться на цементі);
 • Монолітні і комбіновані;
 • Циліндричні, конічні, циліндрично-конічні.

Також діляться штифти і за матеріалом. Найчастіше використовуються металеві штифти: анкерні і титанові. Однак є в арсеналі стоматологів і інші не менш затребувані стержні: вуглецеві, скловолоконні, керамічні.

Виды корневых штифтов

У клініці Одонтосфера ми використовуємо тільки найякісніші і перевірені часом анкерні і скловолоконні штифти.

Анкерний штифт

У перекладі з німецького «anker» означає якір. І дійсно ці металеві стержні, виготовлені з золотоплатинового або паладієвого сплаву, залишаються одними з найпопулярніших в сучасній стоматології. Ці штифти надійні і довговічні.

Анкерні штифти бувають і активні, і пасивні, завдяки чому лікар має можливість використовувати стержень того типу фіксації, який оптимально підійде для кожного конкретного клінічного випадку.

Скловолоконний штифт

Стекловолоконный зубной штифтй

Це нове слово в естетичній стоматології. Скловолоконні штифти прозорі, що дозволяє використовувати їх при відновленні передніх зубів. Крім того, виготовлені зі скловолокна стержні мають високу еластичність. За рахунок цього все навантаження, що надається на зуб при жуванні, рівномірно розподіляється по всій поверхні зуба.

Ці штифти легкі в роботі, вони не окислюються, сумісні з організмом, так що ризик ускладнень при їх використанні самий мінімальний.

Відновлений зуб зі штифтом значно підвищує термін свого «життя». Такий зуб запросто прослужить 5-7 років навіть за умови отримання повноцінних навантажень.

Пломбування штифтами

При серйозному руйнуванні зуба для його збереження і продовження терміну служби пломбу рекомендується ставити на штифт. Однак перед цим проводиться його депульпація з наступним пломбуванням каналів. А вже потім проводиться установка штифтів і білдап – композитна надбудова.

Пломбирование штифтами

Коронка на штифті

Якщо зуб зруйнований настільки, що немає можливості використовувати метод нарощування, наприклад, залишився тільки корінь, тоді зуб відновлюється коронкою. Для цього використовуються культяві кореневі вкладки. Їх виготовляють індивідуально з металу або з циркону. І вже потім на штифти фіксуються коронки, виготовлені в зуботехнічній лабораторії по зліпкам пацієнта.

У яких випадках необхідно поставити зубний штифт під коронку?

 1. Лікування пульпіту і періодонтиту;
 2. Запущений карієс з руйнуванням більше 50% коронкової частини зуба;
 3. Створення точок опори для фіксації протезів;
 4. Скол / злам верхньої частини зуба при збереженні його кореня.

Однак варто розуміти, що для проведення штифтування необхідне дотримання двох основних умов:

 1. Допустима товщина стінок кореня (2 мм і більше);
 2. Можливість видалення старої пломби з каналів на 2/3 його довжини.

Етапи процедури

 1. Видалення патологічних тканин зуба.

Удаление патологических тканей зуба Удаление плохих тканей зуба

 1. Чистка каналів і їх обробка.
  Чистка зубного канала
 2. Пломбування каналів.

Пломбирование канала зуба

 1. Установка куксової внутрішньокореневої вкладки з використанням цементу в якості фіксатора і герметика.

Установка культевой внутрикорневой вкладки с использованием цемента Установка и фиксация культевой основы под зуб

 1. Фіксація коронки.
  Фиксация зубной коронки

Вартість штифтування зубів

Зубний штифт часто залишається єдиним виходом в збереженні зруйнованих зубів. Кожен окремий клінічний випадок по-своєму унікальний, тому штифти підбираються індивідуально, виходячи з багатьох аспектів:

 • Особливостей коренів;
 • Стану зуба і ротової порожнини;
 • Ступені руйнування зуба;
 • Методу лікування;
 • Який зуб підлягає штифтування.

Саме тому послуги в стоматології не мають фіксованої ціни. Але ви можете бути впевнені, що в клініці Одонтосфера ви отримаєте високоякісну допомогу і зможете зберегти не тільки зуби, але і сімейний бюджет.